Koulujenvälisten hiihtokisojen tulokset

Lisätty: 13.03.2018
Koulujenväliset / pitäjänmestaruushiihtokisat pidettiin tiistaina 13.3.2018 Maksniemen koululla.

Tytöt 2011-2012 syntyneet 0.6 km V

  
1. Ebba Räisänen Simo 4.11  
2. Hilla Kyllästinen Simo 4.41 0.30
3. Viivi Tikkala Simo 5.55 1.44
4. Anniina Karhu Simo 6.48 2.37
5. Aino Pellinen Simo 7.22 3.11
6. Iida Kestilä Simo 11.18 7.07
       

 


Pojat 2011-2012 syntyneet 0.6 km V

1. Kuisma Koivumäki Simo 4.32  
2. Vili Salmela Simo 5.17 0.45
3. Lennart Telin Simo 5.43 1.11
4. Valtteri Marjakaarto Simo 6.31 1.59

 


Tytöt 1.lk 1 km V

1. Minttu Rossi Maksniemi 3.10  
2. Minea Jussi Maksniemi 3.44 0.34
3. Siiri Patokoski Simon koulu 5.26 2.16
4. Emilia Särkiaho Maksniemi 5.27 2.17
5. Aino Pajari Simon koulu 5.42 2.32
6. Ilona Heinikoski Maksniemi 6.51 3.41
7. Liina Mikkonen Maksniemi 7.42 4.32
8. Sanni Räisänen Simon koulu 7.43 4.33
9. Mianna Tervonen Maksniemi 9.42 6.32

 


Pojat 1.lk 1 km V

1. Topi Rajaniemi Maksniemi 4.59  
2. Jesse Leinonen Simon koulu 5.19 0.20
3. Lassi Hautala Maksniemi 5.34 0.35
4. Leevi Rajaniemi Maksniemi 5.42 0.43
5. Miro Ylimartimo Maksniemi 5.44 0.45
6. Roope Halttu Maksniemi 5.51 0.52
7. Leevi Miettunen Maksniemi 6.04 1.05
8. Severi Ojanen Simon koulu 6.22 1.23
9. Mio Raudasoja Maksniemi 6.56 1.57
10. Pentti Puotiniemi Simon koulu 8.23 3.24
11. Panu Keränen Maksniemi 15.17 10.18

 


Tytöt 2.lk 1 km V

1. Minea Miettunen Maksniemi 2.22  
2. Vilma Kolmonen Maksniemi 4.29 2.07
3. Juulia Särkiaho Maksniemi 4.30 2.08
4. Vilma Salmi Simon koulu 4.33 2.11
5. Sanni Pellinen Maksniemi 4.36 2.14
6. Jade Myllyneva Maksniemi 5.05 2.43
7. Essi Tikkala Maksniemi 5.09 2.47
8. Tiia Myllylä Maksniemi 5.12 2.50
9. Jenna Keränen Maksniemi 5.13 2.51
10. Maija Jakovlev Maksniemi 5.25 3.03
12. Pihla Miettunen Maksniemi 6.00 3.38
12. Piiku Mustonen Maksniemi 6.01 3.39
13. Minja Pajala Maksniemi 6.09 3.47
14. Sofia Heiskari Simon koulu 6.52 4.30

 


Pojat 2.lk 1 km V

1. Olli Kylmälä Maksniemi 3.06  
2. M iro Tolonen Maksniemi 4.27 1.21
3. Panu Lackman Maskniemi 4.47 1.41
4. Juuso Sankala Maksniemi 5.16 2.10
5. Veeti Muuri Maksniemi 5.27 2.21
6. Casper Sammalkangas Simon koulu 8.19 5.13

Tytöt 3.lk 2 km V

1. Lotta Rossi Maksniemi 5.07  
2. Anniina Alakärppä Simon koulu 8.03 2.56
3. Olivia Myllyneva Maksniemi 8.15 3.08
4. Eedit Enbuske Simon koulu 8.33 3.26
5. Venla Tillman Simon koulu 9.21 4.14

 


Pojat 3.lk 2 km V

1. Joel Karppinen Simon koulu 5.40  
2. Eemeli Posti Maksniemi 6.17 0.37
3. Aaron Alakärppä Simon koulu 8.02 2.22
4. Jermu Peurasaari Maksniemi 8.03 2.23
5. Veeti Posti Maksniemi 8.09 2.29
6. Aatu Mikkonen Maksniemi 8.11 2.31
7. Eetu Paasikoski Simon koulu 8.26 2.46
8. Joona Järnfors Maksniemi 9.31 3.51

Tytöt 4.lk 2 km V

1. Sohvi Jyrkäs Maksniemi 7.21  
2. Nelli-Riina Raudasoja Maksniemi 7.28 0.07
3. Vilma Martimo Simon koulu 7.59 0.38
4. Vilma Haapaniemi Simon koulu 8.49 1.28
5. Pauliina Jalokoski Maksniemi 8.52 1.31
6. Roosa Hirvaskoski Simon koulu 9.01 1.40
7. Reetta Holappa Maksniemi 9.18 1.57
7. Vanessa Paavola Maksniemi 9.18 1.57

 


Pojat 4.lk 2 km V

1. Santtu Anttila Maksniemi 6.09  
2. Väinö Salmi Simon koulu 6.17 0.08
3. Niklas Ylitalo Simon koulu 6.45 0.36
4. Konsta Kolmonen Maksniemi 7.46 1.37
5. Otso Kyllönen Simon koulu 8.47 2.38

 


Tytöt 5.lk 2 km V

1. Fanni Kuosmanen Maksniemi 5.52  
2. Mona Jussi Maksniemi 6.06 0.14
3. Siiri Pellinen Maksniemi 6.16 0.24
4. Eerika Jaara Maksniemi 7.28 1.36
5. Martta Kuusela Simon koulu 7.48 1.56
6. Ella Patokoski Simon koulu 9.00 3.08
7. Julia Hepola Simon koulu 9.35 3.43

 


Pojat 5.lk 2 km V

1 .Elmo Kylmälä Maksniemi 5.16  
2. Santtu Ylikärppä Simon koulu 6.33 1.17
3. Konsta Tikka Simon koulu 6.52 1.36
4. Henrik Enbuske Simon koulu 7.39 2.23
5. Joona Niva Simon koulu 7.51 2.35

 


Tytöt 6.lk 2 km V

1. Elina Parpala Simon koulu 4.15  
2. Ella Tammi Simon koulu 4.25 0.10
3. Veera Tammi Simon koulu 4.38 0.23
4. Pinja Miettunen Maksniemi 6.11 1.56
5. Justiina Kekonen Simon koulu 6.19 2.04
6. Jessika Jäärni Maksniemi 7.19 3.04
7. Lotta Salmi Simon koulu 7.36 3.21
8. Ella Karhu Maksniemi 9.04 4.49

 


Pojat 6.lk 2 km V

1. Johannes Paaso Simon koulu 3.44  
2. Riku Mikkola Simon koulu 4.37 0.53
3. Saku Anttila Maksniemi 5.29 1.45
4. Iikka Nousiainen Simon koulu 5.40 1.56
5. Leevi Hamari Simon koulu 5.43 1.59

 

takaisin


Powered by WebUpdate